Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Czym różni się zdalny koordynator od wirtualnej asystentki?
Jako właściciel firmy wiesz, że posiadanie odpowiedniego zespołu jest niezbędne do odniesienia sukcesu. Nie zawsze chce się, lub można sobie pozwolić na zatrudnienie pełnoetatowego pracownika. Rozwiązaniem mogą być osoby, które chętnie pomogą w Twoich działaniach, w sposób zdalny – wirtualne asystentki lub zdalni koordynatorzy.
Wirtualna asystentka vs. zdalny koordynator
Czy znasz różnicę między wirtualną asystentką, a zdalnym koordynatorem? Obie role mogą być niezwykle cenne dla Twojej firmy, ale mają wyraźne różnice, które należy zrozumieć przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Zdalny koordynator i wirtualny asystent to rodzaj partnerów biznesowych, którzy chętnie wesprą Cię w prowadzeniu Twojego przedsięwzięcia, jednak zazwyczaj mają oni różne role i obowiązki.
Obowiązki zdalnego kordynatora
Zdalny koordynator pracuje projektowo. Jest odpowiedzialny za zarządzanie powierzonym projektem i koordynowanie pracy zespołu. Zapewnia wsparcie i zasoby dla pracowników, aby produktywnie wykonali przydzielone im zadania.
Odpowiedzialność zdalnego koordynatora może obejmować takie działania, jak:
- Zarządzanie harmonogramem projektu,
- Przydzielanie i planowanie pracy członków zespołu lub podwykonawców,
- Dbanie o efektywne wykorzystanie istniejących zasobów do realizacji projektu,
- Upewnianie się, że członkowie zespołu są świadomi terminów, celów i oczekiwań,
- Pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się problemów,
- Monitorowanie i koordynowanie pracy różnych osób, również podwykonawców,
- Śledzenie postępów i wydajności zespołu oraz podwykonawców,
- Egzekwowanie wyników,
- Udzielanie informacji zwrotnych i wskazówek członkom zespołu, aby pomóc im w doskonaleniu ich pracy,
- Ułatwianie komunikacji i współpracy między członkami zespołu i innymi interesariuszami w projekcie,
- Rozwiązywanie konfliktów lub problemów pojawiających się podczas realizacji,
- Odpowiedzialność za pilnowanie założonych budżetów,
- Raportowanie realizowanych celów.
Zdalny koordynator prowadzi projekty, ma obowiązki związane z zarządzaniem, może pracować z wieloma zespołami lub działami. Głównym zadaniem zdalnego koordynatora jest wzięcie odpowiedzialności i zapewnienie, że zespół wie co i w jaki sposób ma zrobić oraz jaki cel i w jakim terminie powinien osiągnąć. Zdalny koordynator jest samodzielny w swoich działaniach.
Zdalny Koordynator
PrzejdźObowiązki wirtualnej asystentki
Wirtualna asystentka pracuje zadaniowo. Jest osobą, która zapewnia administracyjną pomoc dla klientów poprzez pracę zdalną.
Może obsługiwać takie działania jak:
- wsparcie codziennej pracy administracyjnej,
- planowanie spotkań,
- zarządzanie pocztą elektroniczną i kontami w mediach społecznościowych,
- wyszukanie potrzebnych informacji,
- tworzenie prostych grafik.
Wirtualna asystentka zazwyczaj pracuje z jednym klientem lub organizacją i nie ma obowiązków zarządczych. Wybór współpracy z wirtualną asystentką będzie odpowiedni dla ludzi, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w zarządzaniu swoim czasem i obowiązkami, ale nie oczekują inicjatywy w samodzielnym wymyślaniu sposobu rozwiązania problemów.
Jaki rodzaj wsparcia potrzebujesz do swojego zespołu?
Podsumowując, zdalny koordynator wesprze Ciebie w bardziej złożonych zadaniach i weźmie odpowiedzialność za cały projekt. Sam zbierze zespół i wymyśli jak osiągnąć wyznaczony cel. Natomiast wirtualna asystentka wykona zadanie przydzielone i opracowane przez Ciebie. Zdalny koordynator skupia się bardziej na zarządzaniu i koordynowaniu pracy zespołu, natomiast wirtualna asystentka skupia się na udzielaniu pomocy w podstawowych, codziennych działaniach osobie lub organizacji. Odpowiedzialność zdalnego koordynatora zależy od konkretnego stanowiska i miejsca pracy, więc lista zadań może się nieco różnić w zależności od sytuacji.
A Ty kogo poszukujesz do swojego zespołu?
Potęga elementów Podręcznika Operacyjnego — Listy Kontrolne
Problem? W zarządzaniu przedsiębiorstwem napotykamy na różne problemy, które można przyporządkować do jednej z trzech kategorii: problemy proste, skomplikowane lub złożone. Dodatkowo w obecnych czasach, informacje […]
Czy Twój koncept nadaje się na franczyzę?
Prowadzisz firmę, Twój pomysł na biznes jest dobry, przynosi Ci dochody, masz rewelacyjny produkt na który jest popyt, ale dla Ciebie to za mało – nie […]
Jakie problemy rozwiązuje podręcznik operacyjny?
Podręcznik operacyjny jest niezbędnym narzędziem do zarządzania każdego rodzaju biznesem. Jego celem jest umożliwienie pracownikom i właścicielom firmy lepsze zrozumienie procesów zachodzących w danej organizacji. Dla […]